شهروندی زیست محیطی و تغییر اقلیم: نقش آموزش در سلامت عمومی

 

امروزه تغییرات اقلیمی[1]یکی از مسائل مهم در مراقبت های سلامتی است. بلایای ناشی از تغییرات آب و هوایی باعث از دست دادن درآمد، از دست دادن دارایی، بیکاری، وخامت رفاه، بیماری و حتی مرگ در جوامع آسیب دیده می شود. مردم، در درجه اول فقرا و حاشیه نشینان، در برابر شوک های محیطی[2] و بلایای طبیعی شدید آسیب پذیر هستند. برای انطباق با شوک های آب و هوایی و تأثیرات آن، فراخوانی برای شهروندی زیست محیطی در آموزش و پرورش انجام شده است.  هدف آن نه تنها ارائه اطلاعات در مدیریت بحران های زیست محیطی، بلکه تبدیل اطلاعات به عمل و تعهد زیست محیطی است. این مسئولیت مقامات محلی است که برای تأثیرات تغییرات آب و هوایی آماده شوند.

رویکردهای متفاوتی برای مقابله با تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر سلامتی اتخاذ می‌شود و اهمیت استدلال‌های سلامت عمومی برای سازگاری نیز متفاوت است. با این حال، مؤسسات آموزشی می توانند نقش مهمی در کاهش تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر جامعه و فقرا ایفا کنند. از طریق ادغام آموزش های زیست محیطی در محیط های مختلف، دانش آموزان می توانند نسبت به مشکلات زیست محیطی و نیازهای حاشیه نشینان جامعه حساسیت ایجاد کنند. دانش‌آموزان و معلمان با آگاهی از اهمیت اکولوژی و توسعه راه‌هایی برای بازگرداندن سطوح مختلف تعادل زیست‌محیطی، می‌توانند موثر باشند. برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی، گنجاندن دروس زیست محیطی در برنامه درسی باید تشویق شود تا دانش آموزان و جامعه را درگیر کند. علاوه بر این، بر ادغام آگاهی زیست محیطی[3] در همه موضوعات، القای ارزش هایی[4] مانند عشق به خانه و دنیا[5]، و انجام تحقیقات یادگیری خدماتی در مورد مدیریت پسماند[6] تاکید شده است. مؤسسات آموزشی می توانند با واکنش به بحران های اقلیمی نقش کلیدی در سازگاری با تغییرات اقلیمی ایفا کنند. از طریق گسترش جامعه، مشارکت و همکاری با مقامات محلی، مؤسسات سلامت عمومی و سایر سازمان‌های خصوصی، می‌توان فعالیت‌های خدماتی معناداری را انجام داد. یادگیری هم شامل دانستن و هم عمل است. بنابراین، مؤسسات دانشگاهی می توانند به توسعه شهروندی زیست محیطی[7] در بین دانش آموزان و اعضای جامعه کمک کنند و همچنین اقدامات زیست محیطی سالم را به نفع همه، به ویژه افراد آسیب پذیر، تضمین کنند.

 

[1] Climate Change

[2] Environmental shocks

[3] Environmental awareness

[4] Values

[5] love of home and world

[6] Waste management

[7] Ecological Citizenship

نویسنده: دکتر حمید صفرپور

دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها

کپی با ذکر منبع وبسایت جامع سلامت در حوادث و بلایا مجاز می باشد.

ماژول تاریخ شمسی,پرکلر اتیلن,طراحی سایت خبری,آموزش طراحی سایت,طراحی کاتالوگ حرفه ای,طراحی سایت حرفه ای,طراحی اپلیکیشن موبایل,قیمت طراحی سایت حرفه ای,طراحی لوگو,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,طراحی کاتالوگ,ساعت متحرک جوملا,طراحی سايت با جوملا,xvhpd shdj,ماژول تاریخ عربی,آموزش جوملا,طراحی سایت شخصی,طراحی سایت مداحی,طراحی وب سایت حرفه ای,طراحی اپلیکیشن,قیمت طراحی کاتالوگ,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی سایت حرفه ای,سایت آماده,گوگل ادوردز,سایت های آماده,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت مذهبی,طراحی سایت 24 ساعته,تبلیغات گوگل,تبلیغات در صفحه اول گوگل,وب سایت ارزان,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,ماژول ساعت برای جوملا,طراحی سایت ارزان,ماژول تاریخ جوملا,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی سایت ارزان,ماژول ساعت جوملا 3,ساعت برای جوملا,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,قیمت طراحی سایت,طراحی سایت خبرگزاری,آموزش طراحی وب سایت,تبلیغ گوگل,طراحی اپلیکیشن اندروید,طراحی سايت با جوملا,پرکلراتیلن,تبلیغات گوگل,بشکه پرکلرواتیلن,نمونه طراحی کاتالوگ,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی کارت ویزیت,طراحی سایت رایگان,طراحی سایت فوری,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت املاک,پرکلرواتیلن,ماژول تاریخ انگلیسی,قیمت طراحی وب سایت,قیمت تبلیغات گوگل,ماژول تاریخ ایرانی,تبلیغات در گوگل,